Abiteboul: Renault nie jest winne obecnej sytuacji Ocona

Francuz zwraca uwagę na decyzje Mercedesa, które pokrzyżowały karierę młodego kierowcy.
03.10.1814:19
Nataniel Piórkowski
1659wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul uważa, że to błędy Mercedesa doprowadziły Estebana Ocona do sytuacji, w której przed przyszłym sezonem może stracić wyścigowy fotel w Formule 1.

Niedawno szef działu sportów motorowych niemieckiego koncernu - Toto Wolff, skrytykował władze dwóch zespołów, przekonując że nie dotrzymali oni warunków wcześniejszych porozumień w sprawie zatrudnienia Ocona na okres przyszłorocznej kampanii. Dyrektor zarządzający Renault - Cyril Abiteboul zapewnia jednak, że jego ekipa nie podpisała z francuskim kierowcą żadnej wiążącej umowy.

Nie chcę odpowiadać na komentarze Toto. Jeśli bym to zrobił, cała historia nie miałaby końca. Może po raz pierwszy w swojej karierze w Formule 1 Toto musi poradzić sobie z jakimś problemem. Nigdy nie ukrywałem, że jesteśmy bardzo zainteresowani Estebanem, także w przyszłości. Uważam jednak, że Renault odgrywa tylko niewielką rolę w obecnej sytuacji Estebana - stwierdził Abiteboul.

Nie zapominajmy o Mercedesie i ich własnych decyzjach w sprawie swoich kierowców. Nie zapominajmy o sytuacji Force India i roli, jaką odgrywa w niej Mercedes. Nie chcę wchodzić w szczegóły naszych prywatnych rozmów, ale mogę powiedzieć, że nie podpisaliśmy żadnego kontraktu. Gdyby do tego doszło, Toto mógłby przecież żądać od nas honorowania warunków takiej umowy - dodał Francuz.