Hulkenberg: Renault wybrało Ocona nie tylko ze względów sportowych

Niemiec przyznał, że żałuje, iż nie będzie mu dane kontynuować startów dla zespołu.
29.08.1915:21
Mateusz Szymkiewicz
1931wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg uważa, iż Renault decydując się na zatrudnienie Estebana Ocona w jego miejsce kierowało się nie tylko aspektem sportowym.

Stajnia z Enstone tuż przed rozpoczęciem Grand Prix Belgii potwierdziła, że w przyszłym roku do Daniela Ricciardo dołączy właśnie Ocon. Francuz, który w tym roku pełni funkcję trzeciego kierowcy Mercedesa, związał się z nową ekipą dwuletnim kontraktem.

Swój kokpit udostępni 22-latkowi Nico Hulkenberg, którego łączy się z przenosinami do Haasa. Po oficjalnym komunikacie Renault, Niemiec opublikował w mediach społecznościowych wpis, przedstawiający jego punkt widzenia na utratę miejsca we francuskiej stajni.

Szkoda, że moja przygoda z Renault dobiegnie końca po tym sezonie, szczególnie, że nie udało nam się jeszcze zrealizować postawionych celów - napisał Nico Hulkenberg. Liczyliśmy na postawienie kolejnego kroku, ale niestety nie udało nam się tego do tej pory osiągnąć. Doskonale wiadomo, że wybór kierowców nie ogranicza się tylko do osiągów, to cała gama czynników. Tak to jednak wygląda. Z pewnością chcielibyśmy spoglądać na to inaczej, ale zachowam koncentrację i postaram się dać z siebie wszystko dla zespołu w ostatnich wyścigach! Zrobię wszystko, aby na 2020 rok znaleźć jak najlepsze rozwiązanie, ale obecnie nie mam jeszcze nic do ogłoszenia.