Williams będzie korzystał z silników Mercedesa do sezonu 2025

Zespół ogłosił przedłużenie umowy z koncernem, z którym współpracuje od 2014 roku.
13.09.1912:32
Nataniel Piórkowski
1682wyświetlenia


Williams podpisał nową umowę na dostawy jednostek napędowych Mercedesa. Będzie ona obowiązywać do sezonu 2025.

Stajnia z Grove połączyła siły z niemieckim koncernem w 2014 roku, na początku ery hybrydowej. Porozumienie obejmowało siedem sezonów i wygasało wraz z obecnym porozumieniem Concorde pod koniec 2020 roku.

Nowa umowa pokazuje, że zarówno Williams jak i Mercedes wykazują wiarę w kierunek, w jakim będzie podążał sport po wejściu w życie nowych przepisów technicznych i sportowych. Williams pozostanie przy tym niezależnym konstruktorem, produkując własne skrzynie biegów.

Wiceszefowa Williamsa - Claire Williams, powiedziała: Przez sześć ostatnich sezonów prowadziliśmy wspaniałe partnerstwo z Mercedesem. Cieszymy się, że możemy przedłużyć z nim umowę o pięć kolejnych lat, począwszy od sezonu 2021. Mercedes jest jednym z najbardziej utytułowanych dostawców silników w tym sporcie. Wierzymy, że nadal będą oferować niezwykle konkurencyjny pakiet jednostek napędowych. Z czasem Mercedes stał się prawdziwym przyjacielem zespołu. Nie możemy się już doczekać dalszej współpracy z Mercedes-AMG HPP.

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff komentował: Williams jest jedną z kultowych marek w Formule 1. Jako Mercedes z dumą traktujemy ten zespół jako część naszej rodziny sportów motorowych. Ostatnio przechodzą przez ciężkie chwile, ale to tylko pokazało ich odporność i siłę charakteru, które przejawiają się w walce o powrót na zasłużone miejsce. Jestem pewien, że z perspektywy niezależnych zespołów rysują się pozytywnie w związku z nowymi przepisami finansowymi, które zostaną wprowadzone od 2021 roku. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować nasze robocze relacje z Williamsem w nowej erze naszego sportu.