Benson: Kubica zostanie trzecim kierowcą Racing Point

Lawrence Stroll miał już o tym poinformować wybrane osoby w padoku.
22.09.1901:03
Mateusz Szymkiewicz
6251wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dziennikarz BBC - Andrew Benson, informuje, że Robert Kubica zostanie trzecim kierowcą Racing Point w 2020 roku.

Polak, który w tym sezonie powrócił do startów w Formule 1 po ośmioletniej przerwie, potwierdził przed Grand Prix Singapuru, że po tym roku jego współpraca z Williamsem dobiegnie końca.

Sponsor powiązany z Kubicą - firma Orlen, potwierdziła dalszą obecność w F1 mimo wciąż niejasnej sytuacji swojego zawodnika. Przed kilkoma dniami pojawiły się doniesienia, jakoby trwały rozmowy w sprawie ulokowania 34-latka w ekipie Racing Point. Kontraktami na kolejne lata dysponują Sergio Perez oraz Lance Stroll, więc zrozumiałe, że w grę wchodziłaby tylko funkcja powiązana z obowiązkami trzeciego kierowcy.

Jak podaje Andrew Benson, Kubica ma zostać rezerwowym zawodnikiem stajni z Silverstone w sezonie 2020. Jej właściciel - Lawrence Stroll, miał poinformować o swojej decyzji wybrane osoby w padoku toru Marina Bay.

Jeśli chodzi o Kubicę, mówi się, że przejdzie do Racing Point jako trzeci kierowca - podaje brytyjski dziennikarz. Właściciel zespołu Lawrence Stroll, kanadyjski miliarder, który uratował Force India przed upadkiem latem 2018 roku, miał powiedzieć wysoko postawionym osobom we władzach F1, że umowa jest gotowa, mimo, iż Racing Point jeszcze nie może tego potwierdzić.