Naoki Yamamoto weźmie udział w pierwszym treningu na Suzuce

Japończyk jest dwukrotnym mistrzem Super Formuły. Będzie współpracował z Toro Rosso.
07.10.1909:31
Nataniel Piórkowski
910wyświetlenia
Embed from Getty Images

Naoki Yamamoto wystąpi w pierwszym treningu przed Grand Prix Japonii, zastępując za sterami bolidu Toro Rosso Pierre'a Gasly'ego.

Yamamoto jest wspierany przez koncern Hondy, który od ubiegłego roku dostarcza jednostki napędowe dla stajni z Faenzy. Japończyk ma na koncie dwa tytuły mistrzowskie w Super Formule. W ubiegłym sezonie triumfował także w klasyfikacji generalnej serii Super GT, wspólnie z czempionem F1 z 2009 roku - Jensonem Buttonem.

Chciałbym podziękować Toro Rosso, Red Bullowi oraz oczywiście Hondzie za danie mi tej szansy. Jestem zachwycony, że w trakcie nadchodzącego weekendu będę mógł poprowadzić bolid F1, spełniając moje marzenia z dzieciństwa. To, że dojdzie do tego na Suzuce, na ważnym torze dla japońskich kierowców, przed rzeszami japońskich kibiców, uczyni to doświadczenie jeszcze bardziej wyjątkowym - powiedział Yamamoto.

Przygotowałem się do tego występu najlepiej, jak tylko mogłem. Podczas kilku Grand Prix byłem członkiem ekipy Toro Rosso, pracowałem także w symulatorze Red Bulla. Moim celem na pierwszy trening będzie wykonanie dobrej pracy dla zespołu, zebranie danych i informacji, które będą mogły zostać użyte w dalszej części weekendu.

Chcę cieszyć się szansą poprowadzenia bolidu F1 tak bardzo, jak tylko się da, jednocześnie dając z siebie absolutne maksimum. To będzie specjalny moment. Cieszę się, że będę dzielił go z fanami na tym wspaniałym torze, gdzie 27 lat temu po raz pierwszy ujrzałem w akcji bolidy Formuły 1.