Vettel popiera działania F1 zmierzające do ograniczenia emisji

Niemiec deklaruje, że nadszedł już czas, aby poważnie pomyśleć o środowisku.
18.11.1913:56
Nataniel Piórkowski
585wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel popiera działania Formuły 1 zmierzające do osiągnięcia pełnej neutralności węglowej.

Według planów ogłoszonych przez Liberty Media ma do tego dojść do 2030 roku. Sport ma zadbać nie tylko o używanie ekologicznych materiałów oraz odnawialnych źródeł energii, ale także o opracowanie nowych rozwiązań w zakresie paliw i systemów hybrydowych.

Cieszę się widząc, że ludzie, którzy mogą podejmować decyzje i wprowadzać zmiany, myślą o tym, by coś zmienić - stwierdził Vettel podczas GP Brazylii.

To ambitny cel. Chciałbym jednak, aby wiele z tych wyznaczonych celów zostało osiągniętych wcześniej niż założono. Jestem zdania, że w obecnych czasach jest to po prostu konieczne. Nie możemy sobie pozwolić na czekanie z założonymi rękami. Uważam, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Myślę, że powinniśmy koncentrować się na tych rzeczach, które faktycznie możemy zmienić. Dotyczy to zarówno każdego człowieka jak i całego sportu. To wyzwanie jest dość jasne - zaznaczył czterokrotny mistrz świata.

Próbujemy poprawić nasz sport, zapewnić lepsze widowisko, rozwijać pasję w oparciu o wartości, które wyznajemy od tak wielu lat. Postarajmy się jednak, aby nasze środowisko było zrównoważone. To niesamowite wyzwanie, ale nadszedł już czas, aby na nie odpowiedzieć.