Marko: Gasly pokazał w Brazylii klasę oraz talent

Z kolei Francuz określił swój występ na Interlagos jako "najlepszy dzień w życiu".
18.11.1914:37
Mateusz Szymkiewicz
962wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że Pierre Gasly pokazał klasę oraz talent podczas wyścigu o Grand Prix Brazylii.

Francuz ukończył zmagania na Interlagos na drugim miejscu, popisując się fantastycznym pojedynkiem łeb w łeb z Lewisem Hamiltonem na samym finiszu. Dla kierowcy jest to pierwsze podium w karierze, natomiast dla ekipy Toro Rosso już drugie w tym sezonie.

Pierre pokazał tutaj swoją klasę - powiedział Helmut Marko, opiekun juniorów Red Bulla. Wiemy, że ma talent i dzisiaj świetnie to udowodnił. Nikt tego się nie spodziewał. To fantastyczny wynik. Każdy jest szczęśliwy z jego powodu i zdecydowanie mamy powody do świętowania.

Z kolei sam Gasly, który po letniej przerwie został zdegradowany z Red Bull Racing, przyznał, że dzień wyścigu w Brazylii był jego najlepszym w życiu. Jako dziecko po prostu marzysz o startach w Formule 1. Kiedy dzieje się coś takiego, po prostu staje się to najlepszym dniem w twoim życiu. Jeśli mam być szczery, nie sądziłem, że stanie się to po powrocie do Toro Rosso w drugiej połowie sezonu. Pracowałem jednak nad sobą, starałem się naciskać na zespół i mówiłem im «Ok, musimy jak najlepiej wykorzystać wszystkie możliwości, które pojawią się w tym roku». Dzisiaj to miało miejsce.

Francuz dodał, że drugie miejsce w Grand Prix Brazylii dedykuje tragicznie zmarłemu przyjacielowi Anthoine Hubertowi. Myślę o Anthoine, który odszedł od nas w tym sezonie. To był jeden z moich najlepszych kumpli, z którym marzyłem, by znaleźć się tu. Myślę również o wszystkich osobach, które wspierały mnie.