Kubica bliski startów w DTM oraz funkcji w Formule 1

Polak potwierdził, że jest na etapie domykania programu na sezon 2020.
28.11.1915:20
Mateusz Szymkiewicz
4284wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica potwierdził, że pracuje nad sfinalizowaniem programu startów w DTM, a także nad funkcją w Formule 1 w sezonie 2020.

Polak po Grand Prix Abu Zabi pożegna się z ekipą Williams, wypadając ze stawki F1. Stajnia z Grove uzupełni wakat po 34-latku potwierdzonym dziś Nicholasem Latifim. Z kolei Kubica ujawnił, że pracuje nad konkurencyjnym programem startów w innej serii, który jest gotowy połączyć z obowiązkami w jednej z ekip Formuły 1.

Według Autosportu, na początku miesiąca zespół Haas złożył Polakowi oficjalną ofertę współpracy. Mimo to Kubica ma być zwolennikiem dołączenia do Racing Point, z którym był już łączony we wrześniu, a także na początku tego tygodnia przez GPToday.net.

Uważam, że decyzja po mojej stronie została już na pewnym etapie podjęta - powiedział Robert Kubica. Nie chcę teraz wchodzić w szczegóły. To nieco bardziej skomplikowane i musimy upewnić się, że będzie to działało z różnych perspektyw. Mam nadzieję, iż uda się to uporządkować, że będzie to prosta procedura i domkniemy ją już wkrótce. Myślałem, że będę już blisko we wrześniu, ale mamy już praktycznie grudzień.

Jestem jednak dosyć optymistycznie nastawiony, nawet jeżeli nie wszystko zależy ode mnie. To nieco skomplikowane, ponieważ chciałbym połączyć ze sobą różne programy, co wymaga nieco więcej pracy i trochę kompromisów. Moim zdaniem wszystkie elementy są już na miejscu, teraz pozostaje kwestia poukładania ich tak, by wszystko działało jak należy.

34-latek potwierdził, że docelowo chce startować w sezonie 2020 w serii DTM, a pewne opóźnienia wynikają z faktu, że PKN Orlen chce pozostać zaangażowany z Kubicą w Formułę 1. Zdecydowanie rozglądam się za dużym wyzwaniem, a z największym prawdopodobieństwem będę rywalizował w DTM. To najtrudniejsze mistrzostwa w Europie poza Formułą 1. Powiedzmy w ten sposób, jeżeli będę w stanie tam się ścigać, będę z tego powodu szczęśliwy. Jeżeli uda nam się połączyć ze sobą pewne rzeczy, by każdy był z tego zadowolony, ja jestem na to otwarty - dodał Polak.