Marko: Verstappen ma klauzulę osiągów w nowym kontrakcie

Doradca Red Bulla ujawnił również, że zespół zwiększył budżet przed sezonem 2020.
19.02.2011:54
Mateusz Szymkiewicz
1141wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że nowy kontrakt Maksa Verstappena z Red Bullem wciąż zawiera klauzulę, która umożliwia mu wcześniejsze odejście z zespołu.

Na początku roku stajnia z Milton Keynes potwierdziła, że zdołała porozumieć się z Holendrem w sprawie umowy do końca sezonu 2023. Jak teraz ujawnił doradca zespołu, pozostała w niej klauzula umożliwiająca 22-latkowi wcześniejsze odejście, jeżeli osiągi bolidu nie będą pozwalały na podjęcie walki w ścisłej czołówce.

Jest ich kilka - powiedział Helmut Marko, zapytany o domniemania Toto Wolffa z Mercedesa, że Verstappen musi mieć klauzule w nowym kontrakcie z Red Bullem. Mimo to tak długo jak będziemy mieli konkurencyjny silnik, on pozostanie z nami. Maksymalna różnica pomiędzy naszym silnikiem a czołówką to 0,2 sekundy na okrążeniu. Teraz powinniśmy mieć tryb kwalifikacyjny.

Austriak zdradził również, że Red Bull Racing zdecydowało się podnieść budżet przed sezonem 2020. Nasz wzrost mieści się w granicach. Już teraz jesteśmy dobrze zorganizowani pod względem struktury. Gdyby nie limity budżetowe, prawdopodobnie mielibyśmy inne fundusze. Fakt, że jednak pojawią się ograniczenia, wymagają wykorzystania wszystkiego co masz. Jeden zespół inżynierów jest odpowiedzialny za obecny samochód, kolejny za ten na 2021 rok. Z kolei trzeci pracuje przy 18-calowych kołach.