Kwiat: Chciałbym zostać zespołowym partnerem Verstappena

Rosjanin potwierdził, że jego celem nadal jest powrót do Red Bull Racing.
06.03.2013:28
Mateusz Szymkiewicz
1200wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat przyznał, że chciałby zostać w przyszłości zespołowym partnerem Maksa Verstappena, celując w powrót do Red Bull Racing.

Rosjanin startował dla stajni z Milton Keynes w latach 2015-2016, ustępując miejsca po wyścigu w Soczi właśnie Verstappenowi. Kwiat był uważany za faworyta do drugiej posady w Red Bullu w połowie sezonu 2019, gdzie rozczarowujące osiągi prezentował Pierre Gasly. Mimo to finalnie szansę w seniorskim zespole otrzymał Alexander Albon.

Jak przyznał 26-latek, jego celem pozostaje powrót do Red Bulla, o co chce powalczyć w nadchodzących mistrzostwach. Miałem kilku bardzo mocnych partnerów. Mierzyłem się z Carlosem Sainzem w Formule Renault, a także z Ricciardo w Formule 1 w Red Bullu. To był interesujący rok, ponieważ Daniel wcześniej pokonał Sebastiana Vettela, a pod względem punktów to ja byłem górą w następnym sezonie. Wydaje mi się, że kibice F1 nadal o tym pamiętają, choć to prawda, że ludzie częściej patrzą na to co będzie, a nie na to co już było. Zawsze chcesz być lepszy niż w przeszłości - powiedział Daniił Kwiat.

Zawodnik AlphaTauri dodał, że chciałby sprawdzić się na tle Maksa Verstappena w identycznym sprzęcie. Byłoby miło zostać partnerem Maksa. Jest w dobrym miejscu z zespołem, który robi dla niego wszystko. Jest także mocny mentalnie. Z tych powodów interesująco byłoby go mieć za zespołowego partnera.