Kwiat: Celuję w powrót do stawki F1 od sezonu 2022

Trzeci kierowca Alpine wrócił do padoku podczas Grand Prix Portugalii.
04.05.2110:21
Mateusz Szymkiewicz
1177wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat potwierdził, że jego celem jest powrót do stawki Formuły 1 od sezonu 2022.

Rosjanin przez całą karierę był związany z zespołami Red Bulla i z końcem minionego roku pożegnał się z miejscem w juniorskim AlphaTauri. Aktualnie 27-latek pełni funkcję trzeciego kierowcy Alpine i był obecny w padoku podczas Grand Prix Portugalii.

Wszystko jest u mnie w porządku - powiedział Daniił Kwiat dla Match TV. Mam nową rolę w zespole, jestem kierowcą rezerwowym i pracuję w symulatorze. Będę pojawiał się na wyścigach jako trzeci zawodnik. Współpraca z Alpine jest dla mnie interesująca. To nowa ekipa pełna ciekawych ludzi. Część z nich poznałem w latach 2015-2016 jako pracowników Renault. Jestem wszędzie, zarówno w fabryce jak i na torze. Jeżeli coś wydarzy się etatowym kierowcom, w każdej chwili jestem gotowy wskoczyć do kokpitu.

Zdobywca trzech miejsc na podium dodał, że jego priorytetem jest odzyskanie miejsca w stawce od 2022 roku. Mam kilka propozycji, które muszą zostać spokojnie rozważone. Chcę być w przyszłym roku w Formule 1, więc muszę popracować z menedżerem. Przeczekamy ten rok, przeanalizujemy opcje i wezmę pod uwagę wiele czynników, jak zespoły, inne serie wyścigowe oraz ich popularność.