Kwiat: Spróbuję wrócić do Formuły 1 w 2023 roku

Obecnie 27-latek rozważa między innymi starty w jednej z amerykańskich serii.
23.09.2118:16
Maciej Wróbel
942wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat przyznał, że choć jest gotów spróbować czegoś nowego, to nadal nie wyklucza podjęcia próby powrotu do stawki Formuły 1 w roku 2023.

Po utracie posady w ekipie AlphaTauri, Daniił Kwiat od tego roku pełni funkcję rezerwowego kierowcy Alpine. Nazwisko Rosjanina przewijało się kilkakrotnie w tym roku w kontekście miejsca w zespole Williams, jednak stajnia z Grove zdecydowała się na zakontraktowanie Alexandra Albona.

Obecnie jedynym zespołem dysponującym wolnym miejscem na rok 2022 jest Alfa Romeo, lecz na głównego faworyta do jego zajęcia wyrósł Guanyu Zhou. Daniił Kwiat, który jest obecny w padoku w Soczi, już teraz deklaruje otwartość na inne serie wyścigowe. Jestem otwarty na wiele opcji - powiedział 27-latek w rozmowie z Match TV.

Interesuje mnie Ameryka. Jestem też gotów rozważyć różne opcje w Europie. Jestem gotów na nowe rzeczy. Chcę się ścigać, więc nawet jeśli nie wypali z F1 w 2022, jestem nadal zbyt uparty, by nie spróbować powrócić w 2023 - dodał były kierowca Red Bulla.