Ferrari potwierdza rozpoczęcie od czwartku trzytygodniowej przerwy

Prace w fabryce z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa już zostały zawieszone.
19.03.2015:28
Łukasz Tarnacki
380wyświetlenia
Embed from Getty Images

W związku z przesunięciem obowiązkowej przerwy letniej na marzec i kwiecień oraz wydłużeniu jej do 21 dni, Ferrari zadecydowało o zakończeniu wszelkich operacji związanych z F1 począwszy od czwartku.

Zespół wystosował na ten temat oficjalne oświadczenie: Scuderia Ferrari Mission Winnow, którego personel, wraz z milionami osób we Włoszech i na całym świecie, musi mierzyć się z pandemią COVID-19, całkowicie popiera decyzję FIA oraz Formuły 1 o wprowadzeniu obowiązkowej przerwy letniej w trybie przyspieszonym. W związku z tym Scuderia Ferrari będzie zamknięte od czwartku 19 marca do czwartku 8 kwietnia włącznie. Zdrowie pracowników zawsze było dla zespołu najważniejsze, dlatego też praca w fabryce w Maranello została uprzednio zawieszona i zastąpiona inteligentnym systemem pracy zdalnej.

Jesteśmy, podobnie jak nasi fani, rozczarowani brakiem możliwości ścigania się, tak jak robiliśmy to już od ponad 70 lat. W obliczu tak poważnej i niebezpiecznej sytuacji ważne jednak jest, aby postępować zgodnie z poleceniami władz i ograniczyć wszelkie zbędne działania, celem powstrzymania wirusa. Będziemy czekać na poprawę sytuacji i przywrócenie normalności zarówno w życiu codziennym jak i całym motosporcie. W międzyczasie jesteśmy myślami ze wszystkimi osobami dotkniętymi chorobą oraz służbami walczącymi z wirusem. Dzięki zachowaniu odpowiednich środków ostrożności oraz współpracy, wirus zostanie pokonany.

Haas oraz Alfa Romeo również zaprzestają działalności w tych samych ramach czasowych co Ferrari. Red Bull natomiast planuje rozpocząć przerwę 27 marca, zaznaczając jednak, że ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację, data może ulec zmianie.