McLaren będzie mógł dostosować bolid MCL35 do silnika Mercedesa

Zespół zmieni dostawcę jednostek napędowych przed przejściowym sezonem 2021.
27.03.2008:23
Nataniel Piórkowski
666wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren otrzymał zgodę na dostosowanie konstrukcji bolidu MCL35 do jednostki napędowej Mercedesa przed sezonem 2021.

W związku z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19, Formuła 1 podjęła decyzję o opóźnieniu wejścia w życie nowych przepisów technicznych do 2022 roku. Jednocześnie postanowiono, że w przejściowej kampanii w sezonie 2021 roku, zespoły będą korzystały z obecnych modeli bolidów, redukując tym samym wydatki na rozwój.

McLaren będzie mógł jednak dostosować tegoroczną konstrukcję, napędzaną silnikiem Renault, do nowej instalacji Mercedesa.

Szef stajni - Andreas Seidl, powiedział: Nie można uciec przed ciężarem presji, z jaką mierzy się obecnie sport. Decyzja o wprowadzeniu nowych przepisów miała na celu poprawę długoterminowego stanu zdrowia Formuły 1. Decyzja o odroczeniu wejścia w życie tych rewolucyjnych regulacji została podjęta w tym samym duchu.

Popieramy decyzję o odroczeniu i braliśmy czynny udział w rozmowach na ten temat. Uznajmy, że kluczowe znaczenie ma ochrona stanu finansów wszystkich zespołów, dzięki czemu gdy przystąpimy już do ścigania stawka nadal będzie konkurencyjna.

Ponadto decyzja ta nie ma wpływu na zmianę naszego dostawcy jednostek napędowych od sezonu 2021. Otrzymaliśmy już zgodę na wprowadzenie niezbędnych zmian do naszego bolidu, aby dostosować go do silnika Mercedesa.

McLaren rozpoczął w środę obowiązkową przerwę w pracy zespołu. Na przyspieszenie zamknięcia fabryki wpływ miały decyzje podjęte przez brytyjski rząd.

Dla wszystkich członków naszego zespołu najważniejszą kwestią jest teraz zachowanie bezpieczeństwa. Już przed zamknięciem fabryki duża część ekipy pracuje z domu. Jedynie personel krytyczny pojawia się w bazie w systemie zmianowym. Dzięki temu możemy być dobrze przygotowani do powrotu do ścigania, gdy tylko stanie się to możliwe. Jednocześnie minimalizujemy ryzyko dla naszego zespołu.

Wszyscy chcielibyśmy się ścigać. Wszyscy dzielimy tę pasję niezależnie od tego, jakie są nasze obowiązki w pracy. Wysiłki nie ustają. Chcemy tylko zagwarantować, że pracujemy w bezpieczny sposób.