Villeneuve: F1 powinna się zastanowić, czy warto organizować sezon

Kanadyjczyk uważa, że Formuła 1 będzie mogła ruszyć najwcześniej we wrześniu.
06.04.2010:39
Mateusz Szymkiewicz
576wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve uważa, że Formuła 1 powinna zastanowić się nad sensem organizowania sezonu 2020 za wszelką cenę.

Liberty Media celuje w organizację co najmniej piętnastu wyścigów w tegorocznych mistrzostwach. Dotychczas osiem rund zostało odwołanych lub odroczonych przez pandemię koronawirusa i wiele wskazuje na to, że podobny los wkrótce spotka Grand Prix Kanady.

Zdaniem mistrza świata z 1997 roku - Jacquesa Villeneuve'a, Formuła 1 powinna zadać sobie pytanie, czy przy drastycznie skróconym sezonie powinno przyznawać się tytuł mistrza świata. Pierwszy wyścig powinien odbyć się we wrześniu. Organizowanie tak wielu rund jak jest to możliwe, tylko po to, by wypełnić kontrakty będzie błędem. Nie powinniśmy ścigać się do samego Bożego Narodzenia lub przedłużać sezon do stycznia, tylko po to, by za wszelką cenę rozegrać sezon. Mądrzej byłoby powiedzieć, że nie będzie mistrzostw. Każdy wyścig powinien być wyjątkowy jak Indy 500, Le Mans czy Wielki Szlem. Pozwoliłoby to zespołom wykorzystać koniec 2020 roku do lepszych przygotowań do sezonu 2021.

Kanadyjczyk dodał, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa może wymusić na ekipach stosowanie nowego modelu biznesowego. Wiele zespołów jest mocno zagrożonych, więc być może będzie to czas na odnalezienie nowej drogi i przetrwanie.