Wolff: W krótszej perspektywie pozostanę szefem Mercedesa

Austriak przyznał, że jest zaskoczony pewnymi zmianami w koncernie.
06.04.2010:59
Mateusz Szymkiewicz
1158wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że w krótszej perspektywie pozostanie szefem Mercedesa w Formule 1.

Kontrakt Austriaka z niemieckim producentem wygasa z końcem 2020 roku. Spekuluje się, że Wolff może podjąć decyzję o odejściu z zespołu, ze względu na brak wolnej ręki od Oli Kalleniusa z Daimlera w podejmowaniu decyzji. 48-latek łączony jest głównie z dołączeniem do Lawrence'a Strolla w Aston Martinie, gdzie mógłby zostać m.in. udziałowcem koncernu.

W większości artykułów, które miałem okazję przeczytać, wynik jeden plus jeden wynosił trzy - powiedział Toto Wolff, zapytany o potencjalne przejście do Astona. Mój kontrakt z Mercedesem obowiązuje do końca 2020 roku i wciąż jesteśmy w trakcie dobrych rozmów na temat tego, co chcemy wspólnie zrobić. Mimo to wszystko zostało zepchnięte na zaplecze przez koronawirusa, ponieważ mamy większe problemy do rozwiązania, jak kwestia naszych pracowników.

Mimo to nie zamierzam dokonywać tam [w Aston Martinie] strategicznych inwestycji. Stroll oraz jego zespół są naszym wielkim klientem. Poza tym Lawrence jest moim dobrym, wieloletnim przyjacielem i to nie ma żadnego powiązania z naszymi biznesowymi działaniami. Po ośmiu latach spędzonych tutaj [w Mercedesie], nadal kocham ten sport oraz zespół. Mimo to jestem zaskoczony pewnymi zmianami zimą oraz zachowaniem niektórych osób. To także będzie powiązane z moją decyzją co robić w tym roku oraz kolejnych. Pozostanę na czele Mercedesa w Formule 1, w krótkiej perspektywie nic się nie zmieni.

Wolff zaprzeczył też, jakoby relacje między nim a Lewisem Hamiltonem uległy pogorszeniu. To kompletny nonsens. Nasza relacja jest bliższa niż kiedykolwiek i rozmawiamy o naszej przyszłości każdego dnia. Wszystko się toczy w podobnej formie do dnia dzisiejszego.