Abiteboul: Alonso jest jedną z opcji Renault na sezon 2021

Szef zespołu podkreśla jednak, że decyzja o nowym kierowcy nie zapadnie szybko.
01.06.2010:06
Mateusz Szymkiewicz
1028wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul potwierdził, że Renault bierze pod uwagę angaż Fernando Alonso od sezonu 2021.

Stajnia z Enstone, która ogłosiła pozostanie w Formule 1, ma jedną wolną posadę na przyszłoroczne mistrzostwa. Przed kilkoma tygodniami potwierdzono transfer Daniela Ricciardo do McLarena i najczęściej z zastąpieniem go łączony jest Fernando Alonso.

Szef francuskiej ekipy - Cyril Abiteboul, potwierdził w rozmowie z RMC, że 38-latek jest jedną z opcji dla jego zespołu. To może być wielu kierowców. Jest kilku świetnych zawodników, którzy mogą być dostępni od następnego roku. Ten, o którym wspomnieliście [Alonso], jest dla nas opcją podobnie jak kilku innych.

Abiteboul dodał, że Renault nie będzie spieszyło się z wyborem nowego zespołowego partnera dla Estebana Ocona. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że poświęcimy dostępny czas na refleksję. To niezwykle ważna decyzja. Nie chcemy podejmować się działań podobnych do Ferrari oraz McLarena. Szczerze mówiąc ich decyzja o sięgnięciu po kierowcę przed startem sezonu... Uznaliśmy to za trochę dziwne. Wybór zawodnika będzie ostatnim elementem naszej przebudowy.

Zdaniem menedżera Ferrari z lat 1989-1992 - Marco Andrei Zecchiego, Renault podejmie wielkie ryzyko zatrudniając Fernando Alonso w dobie masowych zwolnień w fabrykach. Jeżeli dziękujesz ludziom za współpracę, a potem wydasz mnóstwo pieniędzy na Alonso, wówczas zaryzykujesz rewolucję. Jeżeli jednak Renault chce wypromować markę, wyprodukować elektryczne samochody i potrzebuje ambasadora jak Alonso, wówczas może być łatwiej o akceptację - powiedział Włoch.