Marko: Słyszałem, że w Mercedesie dochodzi do wielu ruchów

Doradca Red Bulla ma wątpliwości, czy niemiecki zespół utrzyma się w obecnym kształcie.
01.06.2009:49
Mateusz Szymkiewicz
1481wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko ujawnił, że według jego informacji wiele się dzieje w Mercedesie podczas przerwy od rywalizacji w Formule 1.

Przyszłość stajni z Brackley jest przedmiotem spekulacji od wielu miesięcy. Niemiecki producent do tej pory nie zadeklarował dalszej rywalizacji w Formule 1, z końcem roku wygasa umowa szefa Toto Wolffa, natomiast Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas nie zostali jeszcze ogłoszeni na sezon 2021.

Uważa się, że jednym z kierowców rozważanych przez Mercedesa jest Sebastian Vettel. Z kolei inne plotki głoszą, że ekipa z Brackley może zmienić właściciela i przyjąć nazwę Aston Martin. Według doradcy Red Bulla - Helmuta Marko, za kulisami mogą być uzgadniane spore zmiany w Mercedesie.

Poczekajmy i zobaczmy jaki będzie rozwój wydarzeń w Mercedesie. Słyszałem, że dzieje się tam bardzo dużo pod względem personalnym - powiedział 77-latek dla gazety Osterreich. Jeżeli pozostaną tu, to dobrze. Będziemy chcieli ich pokonać. Jeżeli nie zostaną, będą zupełnie innym zespołem.

Marko zapytany, czy jego zdaniem kontrolę nad Mercedesem mogą przejąć udziałowcy Astona Martina - Toto Wolff oraz Lawrence Stroll, odpowiedział: Nie chcę brać udziału w tych spekulacjach.