Kontrakt Grand Prix Włoch przedłużony do 2025 roku

Informację o wydłużeniu umowy podał burmistrz Monzy - Dario Allevi
02.06.2010:32
Jakub Ziółkowski
497wyświetlenia
Embed from Getty Images

Burmistrz Monzy - Dario Allevi, potwierdził, że kontrakt na organizację wyścigu o Grand Prix Włoch został przedłużony do 2025 roku.

Na kilka dni przed zeszłorocznym Grand Prix Włoch zarząd Formuły 1 potwierdził przedłużenie umowy na organizację wyścigu na torze Monza do 2024 roku. Tegoroczna edycja stanęła jednak pod znakiem zapytania ze względu na pandemię koronawirusa, który znacząco wpłynął na organizację wydarzeń sportowych na całym świecie.

Z kalendarza na sezon 2020 zniknęły już wyścigi o Grand Prix Australii, Holandii, Monako oraz Francji. Mimo rozwoju sytuacji spekuluje się o organizacji Grand Prix Włoch w ustalonym wcześniej terminie, jednak bez udziału publiczności.

Burmistrz miasta Monza, Dario Allevi, poinformował, że rozmawiał z prezydentem Automobile Club d'Italia na temat organizacji wyścigu: Wielu organizatorów musiało zrezygnować z wyścigu ze względu na sytuację zdrowotną, jednak zmagania na torze Monza odbędą się, choć bez udziału widzów. Zarząd Formuły 1 zdecydował się na przedłużenie naszego kontraktu o rok. Kierowcy będą się ścigać w Świątyni Prędkości do 2025 roku.