R. Schumacher: Frank oraz Claire powinni odejść z Williamsa

Zdaniem Niemca, przekazanie zespołu Dmitrijowi Mazepinowi może być dobrą decyzją.
03.06.2010:37
Mateusz Szymkiewicz
1176wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher uważa, że Frank oraz Claire Williams powinni zrezygnować z kierowania własnym zespołem, po tym, jak ogłosili proces jego sprzedaży.

Niemiec startował dla Williamsa w latach 1999-2004, wygrywając z nim sześć wyścigów. Krótko po odejściu Schumachera do Toyoty, stajnia z Grove wypadła z czołówki i pogrążała się w coraz większym kryzysie. Jak potwierdzono pod koniec ubiegłego tygodnia, zespół zerwał współpracę z tytularnym sponsorem ROKiT, a także rozpoczął poszukiwania nowego właściciela.

Wygląda na to, że Frank Williams lub jego córka nie są w stanie zarządzać zespołem we współczesnym stylu - powiedział Ralf Schumacher. W ich zarządzaniu jest wiele złych rzeczy. Powinni wyznaczyć swoją ścieżkę wiele lat temu, by dopuścić do rządzenia zespołem młodych ludzi. Poczułem to na własnej skórze, po prostu czasy się zmieniły.

System Franka Williamsa zawsze polegał na tym, by jego ludzie znaleźli się pod wielką presją. Ich zespół będzie w stanie odbić się tylko wtedy, kiedy Frank oraz Claire całkowicie wycofają się, a kontrolę przejmie dobry inwestor. Nadal uważam, że to świetny zespół wyścigowy i z odpowiednimi partnerami oraz budżetem, natychmiast wziąłbym udział w tym projekcie.

Uważa się, że nowym właścicielem Williamsa może zostać Michael Latifi, ojciec aktualnego kierowcy zespołu Nicholasa. Innym faworytem do przejęcia stajni z Grove jest Dmitrij Mazepin, który wspiera karierę swojego syna Nikity. Mazepin jest już w blokach startowych. To bogatszy człowiek niż Latifi czy Stroll. Do tej pory kupował każdy zespół dla swojego syna, od Formuły 3 w górę. Nie mogę tego skrytykować, ponieważ cieszę się z obecności osób, które kochają ten sport i są w stanie tak dużo zainwestować, nawet jeżeli chodzi o ich dzieci - dodał Schumacher.