Pirelli ujawniło mieszanki ogumienia na europejskie Grand Prix

Podczas dwóch rund na Silverstone kierowcy skorzystają z różnych alokacji ogumienia.
11.06.2017:35
Nataniel Piórkowski
1209wyświetlenia


Pirelli opublikowało wykaz rodzajów ogumienia, które zostanie użyte podczas pierwszych ośmiu wyścigów tegorocznego sezonu Formuły 1.

Na początku miesiąca Liberty Media oficjalnie poinformowało o planach rozpoczęcia tegorocznych mistrzostw świata.

Zgodnie z przewidywaniami sezon mają zainaugurować dwa wyścigi na Red Bull Ringu, po których seria Grand Prix przeniesie się do Węgier. W przypadku wszystkich wymienionych rund w użyciu będą opony C2, C3 i C4.

Po dwutygodniowej przerwie zorganizowane zostaną dwie eliminacje na Silverstone. Co ciekawe podczas każdej z nich kierowcy będą mieć do dyspozycji nieco inną alokację mieszanek. Podczas pierwszej będą to opony C1, C2 i C3, a podczas drugiej C2, C3 i C4.

W Hiszpanii, podobnie jak w przypadku GP Wielkiej Brytanii zostaną wykorzystane trzy najtwardsze typy ogumienia. Z kolei w Belgii i we Włoszech kierowcy skorzystają z takich samych opon jak podczas trzech pierwszych wyścigów sezonu.

Szef działu sportów motorowych Pirelli - Mario Isola, powiedział: Przy tak wielu zmiennych na początku tego opóźnionego sezonu i elastycznym kalendarzu, który nie zostawia zbyt wiele czasu na reagowanie na zmieniające się okoliczności, wspólnie z zespołami, promotorami i FIA uzgodniono, aby od razu ogłosić mieszanki na osiem pierwszych tegorocznych wyścigów.

Jak zwykle ogumienie zostało dobrane w taki sposób, aby jak najlepiej pasowało do charakterystyki poszczególnych torów i zapewniało ciekawe możliwości kreowania strategii wyścigowej - podkreślił.