Marko: Spoza Europy tylko Chiny są pewne miejsca w kalendarzu

Austriak uważa, że przy niepewnej liczbie wyścigów Verstappen musi być agresywny od startu.
27.06.2015:11
Mateusz Szymkiewicz
581wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko ujawnił, że spoza Europy tylko Chiny na chwilę obecną są pewne miejsca w kalendarzu na sezon 2020.

Władze Formuły 1 są zmuszone zaprojektować od zera tegoroczny kalendarz ze względu na pandemię koronawirusa. Do tej pory Liberty Media potwierdziło tylko osiem wyścigów, lecz niewykluczone, że w poniedziałek światło dzienne ujrzy pozostała część harmonogramu.

Zakładam, że wszystkie wyścigi w Europie dojdą do skutku, ale zdecydowanie będą zmiany przy zamorskich eliminacjach - powiedział Helmut Marko, doradca Red Bull Racing. Co zadziwiające, Chiny są jedynym wyścigiem spoza Europy, który jest już uzgodniony.

Zdaniem 77-latka, niepewna liczba eliminacji w sezonie 2020 oznacza, że Max Verstappen musi mieć agresywne podejście od samego początku rywalizacji, by mieć wysokie szanse na tytuł. To kuriozalna sytuacja i dlatego trzeba być od samego początku agresywnym. W tym samym czasie nie możesz sobie pozwolić na nieukończone wyścigi, ponieważ równie dobrze możemy mieć tylko osiem eliminacji. Traktuję Lewisa Hamiltona jako faworyta do siódmego tytułu, ale my chcemy pierwszego mistrzostwa dla Verstappena, co kreuje większą presję.