LGdS: Alonso oraz Vettel rozważają starty dla Astona Martina

Kierowcy mają upatrywać szans w bliskiej współpracy ekipy z Mercedesem.
29.06.2010:08
Mateusz Szymkiewicz
1121wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że Fernando Alonso oraz Sebastian Vettel wyrazili zainteresowanie startami dla Astona Martina, który wróci do Formuły 1 w 2021 roku na bazie Racing Point.

Stajnia z Silverstone jest własnością Lawrence'a Strolla, który na początku roku przejął kontrolę nad Astonem Martinem. Jedną z pierwszych decyzji Kanadyjczyka było przywrócenie producenta do Formuły 1, jednocześnie kontynuując bliską współpracę z fabrycznym zespołem Mercedesa.

Według La Gazzetta dello Sport, perspektywa współpracy z siostrzaną ekipą Mercedesa miała zainteresować Fernando Alonso oraz Sebastiana Vettela. Hiszpan od końcówki 2018 roku znajduje się poza Formułą 1 i ma rozmawiać również z Renault. Z kolei Niemiec po tym sezonie rozstanie się z Ferrari, nie mając konkurencyjnych opcji na 2021 rok.

Dużym problemem przed ściągnięciem Alonso lub Vettela mogą być wieloletnie kontrakty kierowców Racing Point. Sergio Perez jest związany ze stajnią z Silverstone do 2022 roku, natomiast Lance Stroll z racji powiązań rodzinnych z właścicielem zdaje się mieć zapewnione miejsce w Astonie Martinie.

Przyjrzeli się regulaminowi i uznali «Zobaczmy co możemy z tym zrobić». Tym samym otrzymaliśmy różowego Mercedesa - powiedział Pedro de la Rosa, były kierowca Formuły 1 oraz przyjaciel Fernando Alonso. Pozostałe zespoły także mogły to zrobić. Wiem, że identyczny kontrakt był oferowany innym, ale zdecydowali się odmówić, ponieważ ich zdaniem taki układ maksymalnie gwarantuje drugie miejsce. Uważam jednak, że druga pozycja jest czymś, co wiele osób w tej chwili chciałoby osiągnąć w Formule 1.