Vettel: Ferrari nigdy nie zaproponowało mi nowej umowy

Niemiec zapytany o współpracę z Leclerkiem podkreślił, że w F1 każdy ściga się dla siebie.
02.07.2017:23
Mateusz Szymkiewicz
2141wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel potwierdził, że zespół Ferrari nie zaoferował mu nowego kontraktu po sezonie 2020.

W połowie maja ogłoszono, że tegoroczne mistrzostwa będą ostatnimi dla Niemca w stajni z Maranello, a jego posadę od sezonu 2021 przejmie Carlos Sainz z McLarena. Spekulowano, iż obie strony nie potrafiły dojść do porozumienia w kwestii długości nowej umowy oraz wysokości wynagrodzenia.

Mimo to jak ujawnił Vettel podczas oficjalnej konferencji prasowej przed Grand Prix Austrii, Ferrari nie wykazało intencji do zatrzymania go wygaśnięciu obecnego kontraktu. Byłem bardzo zaskoczony otrzymaniem telefonu od Matti Binotto, który powiedział mi, że Ferrari nie zamierza przedłużać ze mną umowy. Nie było nawet oferty na stole - powiedział czterokrotny mistrz świata.

Niemiec został zapytany również jak będzie wyglądała jego współpraca z Charlesem Leclerkiem w sezonie 2020, wiedząc, że odchodzi z Ferrari. Zawsze starałem się dobrze zintegrować z zespołem. Jeżeli będziemy w odpowiedniej sytuacji i pojawi się sens, wtedy obaj kierowcy powinni sobie pomagać. Jednocześnie jeździmy dla siebie, więc nie zamierzam Charlesowi ułatwiać życia.