Verstappen uszkodził przednie skrzydło na szybkim przejeździe w FP2

Holender przyznaje jednak, że Red Bull może być zadowolony z piątkowej pracy.
03.07.2017:44
Nataniel Piórkowski
572wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że uszkodzenie przedniego skrzydła przeszkodziło mu w ustanowieniu konkurencyjnego wyniku w drugim treningu przed GP Austrii.

Team z Milton Keynes jest typowany na najgroźniejszego rywala Mercedesa w walce o zwycięstwo w inauguracyjnym wyścigu sezonu. W obu piątkowych sesjach Verstappen i Albon notowali czasy zdecydowanie gorsze od Hamiltona i Bottasa

Myślę, że możemy mówić o dobrym dniu. Czasy okrążeń nie mówią wszystkiego, ponieważ na najszybszym kółku w moim bolidzie doszło do uszkodzenia przedniego skrzydła - powiedział Verstappen, który w FP2 stracił do najszybszego Hamiltona blisko jedną sekundę.

Możemy być pewni siebie - tak mi się wydaje. Zawsze są rzeczy, które można poprawić, ale ogólnie był to dla nas udany piątek i nie mogę się już doczekać jutrzejszych sesji.

Kierowcy Red Bulla często obracali swoje bolidy. Alex Albon, który podczas drugiego treningu zaliczył piruet w zakręcie Nikiego Laudy zakończył sesję na trzynastym miejscu.

Zapytany o to, co było powodem utraty panowania nad kierownicą, Taj odparł: Po prostu naciskałem. Podczas przejazdów wyścigowych bolid jest nieco ospały. Przycisnąłem i złapałem nadsterowność.

Wiemy, nad czym trzeba teraz popracować. Na pewno są takie obszary - krótkie przejazdy, długie przejazdy. Wszyscy korzystali dzisiaj z różnych ustawień silnika. Prawdziwy obraz zobaczymy jutro.