Ferrari przygotowało nową podłogę oraz przednie skrzydło na GP Styrii

Stajnia z Maranello po trudnym starcie sezonu przyspieszyła program rozwojowy.
09.07.2015:44
Mateusz Szymkiewicz
1444wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari przygotowało na Grand Prix Styrii nową podłogę oraz przednie skrzydło do bolidu SF1000.

Stajnia z Maranello ma za sobą rozczarowujący start sezonu, w którym Sebastian Vettel zakończył udział w kwalifikacjach w Q2 na jedenastym miejscu. Z kolei Charles Leclerc był siódmy, tracąc do swojego zeszłorocznego czasu pole position na Red Bull Ringu 0,9 sekundy.

Wyścig dla zespołu miał o wiele korzystniejszy przebieg, ze względu na drugie miejsce Leclerca. Ferrari zdaje sobie jednak sprawę z chaotycznych okoliczności, w których Monakijczyk zdołał uzyskać tak dobry rezultat. Tym samym włoski zespół przyspieszył program rozwojowy i część nowych elementów planowanych na Grand Prix Węgier, będzie dostępna już w trakcie drugiego wyścigu na Red Bull Ringu.

Ferrari będzie miało do dyspozycji inną podłogę oraz przednie skrzydło, które charakteryzuje się zmienionym kątem płatów, a także okrągłą podstawą bocznych sekcji. Zmiana ta ma wyeliminować nerwowe zachowanie bolidu w wolnych zakrętach.

Stajnia z Maranello będzie sprawdzała poprawki podczas piątkowych treningów, starając się uzyskać odpowiedź na pytanie, czy pozwolą one zredukować stratę do czołowych ekip.