Verstappen: Jesteśmy zbyt wolni na prostych

Holender wzywa Red Bulla i Hondę do jak najszybszej poprawy.
16.07.2010:34
Mateusz Szymkiewicz
1320wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że bolid Red Bulla osiąga zbyt niskie prędkości maksymalne w sezonie 2020.

Stajnia z Milton Keynes liczyła na podjęcie wyrównanej walki z Mercedesem w tegorocznych mistrzostwach. Tymczasem dwie dotychczasowe eliminacje podły łupem Valtteriego Bottasa oraz Lewisa Hamiltona, natomiast Red Bull ukończył tylko Grand Prix Styrii na trzecim i czwartym miejscu.

Oczywiście, będziemy kontynuowali pracę nad poprawą samochodu, ale także silnika, ponieważ zdecydowanie jesteśmy zbyt wolni na prostych - powiedział Max Verstappen dla brazylijskiego Globo. Moim zdaniem odpowiedzialność leży po obu stronach, więc musimy kontynuować pracę.

W najbliższy weekend Formuła 1 będzie rywalizowała na Hungaroringu, który zupełnie różni się od szybkiego toru w Spielbergu. Szef Mercedesa - Toto Wolff, przyznał, że liczy się ze sporym zagrożeniem ze strony Red Bulla. Wydaje mi się, że najwięcej tracimy do Red Bulla w wolnych zakrętach, uznałbym to za nasz słaby punkt. Na prostych i w szybkich wirażach jesteśmy szybsi, więc musimy kontynuować rozwój oraz naciskać w kierunku lepszego zrozumienia samochodu - powiedział Austriak.