Russell oraz Latifi pozostaną kierowcami Williamsa w sezonie 2021

Stajnia z Grove zdecydowała się potwierdzić swój skład tuż przed Grand Prix Węgier.
16.07.2014:29
Mateusz Szymkiewicz
2040wyświetlenia


Zespół Williams potwierdził, że George Russell oraz Nicholas Latifi pozostaną jego kierowcami w sezonie 2021.

Stajnia z Grove tuż przed Grand Prix Węgier zdecydowała się oficjalnie ogłosić zatrzymanie obecnego składu. Dla Russella będzie to trzeci sezon w barwach Williamsa, z którym najwyżej finiszował na jedenastym miejscu w Grand Prix Niemiec 2019. Brytyjczyk był łączony z przenosinami do Mercedesa, jednakże czwartkowy komunikat oznacza, iż niemiecki producent najprawdopodobniej przedłużył umowę z Valtterim Bottasem.

Z kolei Latifi jest tegorocznym debiutantem i po dwóch wyścigach plasuje się na szesnastym miejscu w klasyfikacji kierowców. Podobnie jak w przypadku partnera, jego najwyższą pozycją na mecie jest jedenasta z Grand Prix Austrii. Zrozumiałe, że Kanadyjczyk posiada kontrakt z Williamsem do końca 2022 roku.

Zostanę w Williamsie na sezon 2021 - powiedział George Russell. Podpisałem trzyletni kontrakt z zespołem i pozostanę z nim w 2021 roku. Chcę dać z siebie wszystko w tym i następnym roku. Kompletnie nie jestem rozczarowany decyzją Mercedesa. Nie mogli zrobić nic więcej. Claire [Williams] była bardzo stanowcza w swojej decyzji, że nie jest jeszcze gotowa mnie puścić. Posiadam umowę z zespołem i muszę ją respektować.

Posiadam wieloletnią umowę z zespołem i pozostanę w nim w 2021 roku - dodał Nicholas Latifi. Mam ważny kontrakt, więc jakakolwiek zmiana właściciela w zespole nie powinna mi zagrażać. Koncentruję się na swojej pracy i zobaczymy co przyniesie przyszłość.