Perez: Jeden z zespołów wyraził już zainteresowanie mną

Z posadą Meksykanina w Racing Point łączony jest Sebastian Vettel.
16.07.2016:14
Mateusz Szymkiewicz
2718wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez potwierdził, że w dobie spekulacji o dołączeniu Sebastiana Vettela do Racing Point, jeden z zespołów zaproponował mu miejsce na sezon 2021.

Meksykanin posiada kontrakt ze stajnią z Silverstone do końca 2022 roku, jednak uważa się, że do końca lipca może pozostać bez posady na następne mistrzostwa. Racing Point, które od nowego roku zostanie przekształcone w Astona Martina, ma rozważać zwolnienie Pereza i ściągnięcie w jego miejsce Sebastiana Vettela.

W Formule 1 dopóki nie rozpoczniesz wyścigu, nie jesteś pewny, czy będziesz się ścigał - powiedział Sergio Perez podczas konferencji przed Grand Prix Węgier. Tak wyglądają sprawy. Wiem, że posiadam kontrakt. W trakcie tygodnia pojawiły się plotki i jeden z zespołów skontaktował się ze mną. Oczywiście nie podam wam nazwy, ale pojawiło się też zainteresowanie z innych kategorii, co jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ mam tutaj umowę na następne lata. W tej chwili są to tylko spekulacje. Nie mam nic więcej do powiedzenia, oprócz tego, że mam ważny kontrakt.

30-latek dodał, że plotki łączące Sebastiana Vettela z jego posadą nie robią na nim wrażenia. Zespół wykonał duży krok naprzód, więc to dobrze, że są łączone z nim duże nazwiska, ponieważ to potwierdza nasze postępy oraz dobrą robotę. Ekipa powinna być z tego dumna. A reszta? Jestem w Formule 1 od dziesięciu lat i przyzwyczaiłem się do tego.