Verstappen: Racing Point nigdy nie będzie zagrożeniem dla Mercedesa

Holender uważa, że zespół kopiując bolid skazał się na rolę "wiecznie drugiego".
19.07.2011:04
Mateusz Szymkiewicz
805wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen jest przekonany, że zespół Racing Point nigdy nie będzie stanowił zagrożenia na torze dla Mercedesa.

Stajnia z Silverstone korzysta w tym roku z bolidu, który jest wierną kopią zeszłorocznego Mercedesa W10 i stał się obiektem protestu ze strony Renault. Brytyjski zespół nie znając jeszcze werdyktu sędziów, w kwalifikacjach na Hungaroringu zgarnął drugą linię przed samochodami Ferrari, McLarena czy Red Bulla.

Zdaniem Maksa Verstappena, Racing Point kopiując samochód Mercedesa nigdy nie będzie zagrożeniem dla niemieckiego producenta, a także nie podejmie walki o mistrzostwo świata. Nigdy nie będą brali udziału w walce o tytuły. Porównując ich do Mercedesa, nie uda im się to. Tracą do nich sekundę. Jeżeli kogoś kopiujesz, zawsze będziesz za tym zespołem - uważa Holender.

Kierowca Red Bulla, który ruszy do Grand Prix Węgier z siódmego pola, zapytany czy kierowcy Racing Point będą w jego zasięgu, odpowiedział: W zeszłym roku Mercedes był tu bardzo szybki. To normalne, że teraz także są szybcy. Wykonali dobrą robotę, podczas gdy my zupełnie odwrotnie. Musimy zobaczyć na co nas będzie stać. Wydaje mi się, że będzie blisko.