Gasly: Albon dysponuje wielkim wsparciem z Tajlandii

Francuz nie spodziewa się w najbliższym czasie zmian w składzie Red Bulla.
19.07.2010:50
Mateusz Szymkiewicz
785wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly nie spodziewa się w najbliższym czasie zmian w składzie kierowców Red Bulla, twierdząc, że Alexander Albon cieszy się dużym wsparciem udziałowców koncernu z Tajlandii.

Tajlandczyk ma za sobą trudny start sezonu 2020. 24-latek w pierwszym wyścigu na Red Bull Ringu stracił szansę na dobry wynik po kolizji z Hamiltonem, w Grand Prix Styrii miał bardzo słabe tempo, natomiast na Hungaroringu zakwalifikował się do zmagań dopiero na trzynastej pozycji.

W obronie Albona stanął kierowca Williamsa - George Russell, twierdząc, że Red Bull sprawił, iż Tajlandczyk wygląda w ich samochodzie jak idiota. Zdaniem obserwatorów, 24-latek zmaga się z tymi samymi problemami co przed rokiem Pierre Gasly, który nie spodziewa się, że w sezonie 2020 otrzyma kolejną szansę od Red Bull Racing.

Nie mogę o tym zbyt wiele mówić. Wiem co mi się przydarzyło, ale nie mam żadnej wiedzy na temat tego co dzieje się z Alexem. Wydaje mi się, że jeżeli ocenimy sytuację obiektywnie, Max posiada wieloletni kontrakt, a Alex dysponuje wielkim wsparciem z Tajlandii. Nie wiem, czy to zmieni się w przyszłości - powiedział Pierre Gasly, zawodnik AlphaTauri.