Lehto: Raikkonen nie odejdzie z Alfy w środku sezonu

Były kierowca F1 skrytykował także Grosjeana za niebezpieczne manewry obronne.
05.08.2011:44
Nataniel Piórkowski
1249wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były kierowca Formuły 1 - JJ Lehto wątpi, że Kimi Raikkonen zdecydowałby się odejść z Alfy Romeo w trakcie tegorocznego sezonu.

Mistrz świata z sezonu 2007 jest coraz bardziej poirytowany słabą formą teamu z Hinwil, który od początku roku jest w stanie walczyć wyłącznie z Williamsem i Haasem.

Oczywiście Kimi jest sfrustrowany. Jego bolid jest jednak okropny. Nie ma docisku, cały czas się ślizga. To olbrzymie brzemię dla kierowcy pokroju Kimiego - powiedział Lehto w rozmowie z gazetą Iltalehti.

Lehto nie sądzi jednak, aby Raikkonen mógł podjąć decyzję o odejściu z zespołu w trakcie sezonu. Nie. Kimi nie podda się w środku sezonu. Na pewno dokończy tę kampanię.

Lehto został także zapytany o Romaina Grosjeana, który w ostatnim wyścigu agresywnie bronił swej pozycji, za co otrzymał formalne ostrzeżenie od sędziów.

Jego taktyka była kompletnie niezrozumiała. Taka jazda na dohamowaniu to ostatnia rzecz, którą powinno robić się na torze wyścigowym. Mógł doprowadzić do poważnego wypadku. Te manewry stanowią zagrożenie dla życia i są po prostu głupie.

Fin uważa także, iż istnieje spore prawdopodobieństwo, że Gene Haas zrezygnuje z dalszego finansowania własnego zespołu F1.

Sugerowano to jeszcze przed startem sezonu a w tej chwili nie widzę zbyt wielu powodów, dla których opłacałoby się mu finansować tak kosztowny projekt, skoro nie przynosi on żadnych zadowalających wyników.