La Gazetta dello Sport: Vettel podpisał umowę z Aston Martinem

Czterokrotny mistrz świata ma przejąć wyścigowy fotel należący obecnie do Pereza.
06.08.2014:05
Nataniel Piórkowski
2860wyświetlenia


Według ustaleń dziennikarzy La Gazetta dello Sport Sebastian Vettel podpisał wieloletnią umowę z Aston Martin Racing.

Spekulacje na temat przyszłości czterokrotnego mistrza świata rozgorzały od razu po tym, jak potwierdził on, iż po zakończeniu bieżącego sezonu odejdzie z Ferrari.

Szef Racing Point, na bazie którego zostanie utworzony team Aston Martina, podkreślał, że umowy z obecnymi kierowcami: Sergio Perezem i Lance'em Strollem nie są zagrożone.

Za kulisami trwały jednak negocjacje mające przekonać Vettela do dołączenia do nowego projektu Lawrence'a Strolla. Według nieoficjalnych informacji miał w nich pośredniczyć szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff. Austriak kategorycznie zaprzeczał jednak tym pogłoskom.

Wbrew zapewnieniom Szafnauera z ubiegłego tygodnia, w kontrakcie Pereza ma znajdować się klauzula umożliwiająca Racing Point wcześniejsze rozwiązanie kontraktu.

Co więcej okazuje się, iż umowa z Vettelem mogła zostać ogłoszona już w ubiegły weekend. W związku z wykryciem u Pereza zakażenia koronawirusem zdecydowano się jednak na opóźnienie wydania komunikatu w tej sprawie. Należy się go jednak spodziewać w nieodległej przyszłości.