Mercedes przedłużył umowę z Valtterim Bottasem

Fin pozostanie kierowcą teamu z Brackley w sezonie 2021.
06.08.2013:29
Nataniel Piórkowski
1742wyświetlenia


Valtteri Bottas pozostanie kierowcą Mercedesa w sezonie 2021.

Stajnia z Brackley poinformowała o przedłużeniu umowy z Finem w przeddzień rozpoczęcia Grand Prix 70-lecia.

Bottas dołączył do Mercedesa na początku 2017 roku i odegrał istotną rolę w zapewnieniu zespołowi trzech ostatnich tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów. W tym czasie odniósł osiem zwycięstw.

Bardzo cieszę się mogąc pozostać z Mercedesem w sezonie 2021 i wspólnie budować przyszłe sukcesy - powiedział. Dziękuję całemu zespołowi oraz rodzinie Mercedesa za nieustanne wsparcie i wiarę w moje możliwości. Czuję dumę i nie mogę się już doczekać reprezentowania tego wspaniałego teamu i trójramiennej gwiazdy w naszej kolejnej wspólnej podróży, która czeka nas w nadchodzącym roku.

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, dodał: Jesteśmy podekscytowani, że Valtteri pozostanie w naszym zespole na co najmniej jeden kolejny sezon.

W tym roku widzimy najsilniejszą wersję Valtteriego - tak pod względem osiągów na torze, jak również fizycznym i psychicznym. Zajmuje drugie miejsce w mistrzostwach, zakończył ostatnią kampanię na drugim miejscu i odegrał bardzo istotną rolę w budowaniu potencjału naszej ekipy.

Jestem przekonany, że mamy najsilniejszy det kierowców w całej F1. Podpisanie nowej umowy z Valtterim jest pierwszym ważnym krokiem w zachowaniu tego atutu na przyszłość - podkreślił Austriak.

Mercedes nie potwierdził jeszcze oficjalnie przedłużenia umowy z Lewisem Hamiltonem. Komunikat w tej sprawie jest jednak kwestią czasu i zależy od tempa zakończenia negocjacji na temat szczegółów nowego porozumienia.