Marko: Nie jesteśmy zadowoleni z tegorocznych osiągów Kwiata

Z jego posadą w AlphaTauri łączeni są kolejni juniorzy - Yuki Tsunoda i Liam Lawson.
21.08.2009:31
Mateusz Szymkiewicz
1645wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że jest niezadowolony z osiągów Daniiła Kwiata w sezonie 2020.

Rosjanin reprezentuje w tym roku AlphaTauri, z którym po sześciu wyścigach zajmuje dopiero szesnaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem dwóch punktów. Jego partner - Pierre Gasly, jest w tej chwili trzy pozycje wyżej ze zdobyczą czternastu punktów. Francuz okazał się również szybszy we wszystkich sesjach kwalifikacyjnych.

Daniił nie spisuje się tak, jakbyśmy tego oczekiwali - powiedział Helmut Marko, opiekun juniorskiego programu Red Bulla. Mimo to nadal nie dobrnęliśmy nawet do połowy sezonu. Tsunoda w Formule 2 oraz Lawson w Formule 3 są obecnie na pozycjach, które gwarantują im uzyskanie superlicencji. Nie myślimy jednak o wymianie Kwiata.

Austriak odniósł się również do Alexandra Albona, który ma za sobą bardzo trudny start sezonu w barwach Red Bulla. Jego osiągi w Barcelonie były winą inżyniera, biorąc pod uwagę zastosowaną strategię. Alex wyglądał głupio i to nie była jego wina. To był jego najgorszy wyścig, ale tak długo jak będzie się poprawiał, jego położenie nie podlega dyskusji.