Sergio Perez odejdzie z Racing Point po sezonie 2020

Meksykanin poinformował o tym tuż przed startem weekendu F1 na Mugello.
09.09.2020:39
Mateusz Szymkiewicz
3691wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez potwierdził, że z końcem sezonu 2020 opuści zespół Racing Point.

Meksykanin jest częścią stajni z Silverstone od 2014 roku, gdy ta rywalizowała w Formule 1 jeszcze pod nazwą Force India. Podczas siedmiu sezonów Perez zdobył dla zespołu pięć miejsc na podium, a ostatni raz zameldował się na nim podczas Grand Prix Azerbejdżanu 2018.

Przed startem weekendu na Mugello kierowca oficjalnie potwierdził, że obecne mistrzostwa są jego ostatnimi w barwach Racing Point. 30-latek opuści ekipę pomimo tego, że posiadał z nią kontrakt do końca 2022 roku.

Wszystko w życiu ma swój początek i koniec. Po siedmiu latach w zespole, mój czas dobiegnie końca po tym sezonie - brzmi oświadczenie Sergio Pereza. Jest to dla mnie bolesne, ponieważ byłem częścią tego zespołu w trudnych momentach. Udało nam się pokonać wiele przeciwności i jestem dumny, że mogłem przyczynić się do uratowania setki miejsc pracy moich kolegów.

Zachowam dla siebie wszystkie wspaniałe momenty, przyjaźnie oraz satysfakcję. Zawsze będę wdzięczny za szansę podarowaną mi przez Vijaya Mallyę, który uwierzył we mnie w 2014 roku i dał mi możliwość kontynuowania kariery w Formule 1 z Force India. Obecnym właścicielom pod przewodnictwem Lawrence'a Strolla życzę wszystkiego najlepszego w przyszłości, szczególnie w nadchodzącym okresie w ramach Astona Martina.

Nie posiadam planu B. Moją intencją jest kontynuowanie startów tutaj, jednakże zależy to od tego, czy znajdę projekt, który zmotywuje mnie do dawania z siebie stu procent na każdym okrążeniu.