Ferrari zaprezentowało malowanie na Grand Prix Toskanii

Nadchodzące Grand Prix będzie tysięcznym w historii włoskiej stajni w Formule 1.
09.09.2022:18
Paweł Urbanowicz
2646wyświetlenia


Ferrari zaprezentowało specjalne malowanie na obchody swojego tysięcznego Grand Prix w Formule 1 - wyścigu o Grand Prix Toskanii na torze Mugello.

Legendarna włoska stajnia nawiązuje w ten sposób do swoich początków w Formule 1. Wówczas pierwszy samochód Ferrari, model 125 F1, zadebiutował 21 maja 1950 roku na torze w Monako. Burgundowy kolor towarzyszący w najbliższy weekend samochodom SF1000 stanowi wierną reprodukcję barw tego historycznego modelu. Jubileuszowe nawiązania znajdą swoje odzwierciedlenie także w strojach kierowców oraz na numerach startowych tegorocznych bolidów.

Jak czytamy w oświadczeniu prasowym: Jest to ukłon w stronę korzeni zespołu - punktu startowego dla wspaniałej historii Ferrari, która charakteryzuje się nieustannym dążeniem ku rywalizacji, a także chęcią budowania samochodów drogowych cechujących się wyjątkową technologią i wzornictwem - wspomina Piero Ferrari, wiceprezes marki.

Wyścig o Grand Prix Toskanii będzie także pierwszym wyścigiem sezonu 2020 z udziałem publiczności na trybunach toru Mugello. Łącznie 2880 kibiców będzie miało okazję świętować jubileusz razem z zespołem, z czego 880 miejscówek zostało zarezerwowane z myślą o członkach klubu Scuderii Ferrari.