Szafnauer: Vettel i Stroll mogą liczyć na równe traktowanie

Team z Silverstone nigdy nie brał jednak pod uwagę zakończenia współpracy z Kanadyjczykiem.
13.09.2010:49
Nataniel Piórkowski
546wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel będzie mógł liczyć w ekipie Astona Martina na takie samo traktowanie jak Lance Stroll - podkreśla Otmar Szafnauer.

Szef Racing Point otwarcie przyznał jednak, że jego zespół nigdy nie rozważał zakończenia współpracy z Kanadyjczykiem.

Lance jest już z nami od kilku lat. To wciąż młody kierowca - ma dopiero 21 lat - a jego ojciec prowadzi swój własny zespół.

Gdy zaczęliśmy się przyglądać alternatywom w związku z dostępnością Seba, to musiało się to wiązać z rozwiązaniem umowy z Sergio. W jego kontrakcie znajdują się opcje, których nie ma w porozumieniu podpisanym z Lance'em.

Szafnauer podkreśla, że Vettel nie będzie odgrywał w zespole drugoplanowej roli. Zawsze pozwalamy naszym kierowcom na ściganie. Tak samo będzie w przyszłości.

Zdaniem szefa Racing Point Vettel jest perfekcyjnym kierowcą dla Astona Martina. Ma 33 lata, to wciąż najlepsze lata jego kariery. Ma olbrzymie doświadczenie i nadal drzemie w nim wysoka motywacja, ciężko pracuje.

Jako zespół uważamy, że Seb jest perfekcyjnym wyborem pod kątem naszych oczekiwań względem Astona Martina. Jestem pewien, iż będzie ścigał się na wysokim poziomie.