Horner: Rozglądamy się za wszystkimi opcjami na rynku kierowców

Szef Red Bulla w rozmowie z Movistar zwrócił uwagę na Nico Hulkenberga.
13.09.2010:59
Mateusz Szymkiewicz
1008wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bulla - Christian Horner, ujawnił, że rozgląda się za wszystkimi opcjami na rynku kierowców.

Stajnia z Milton Keynes ma jedną wolną posadę na przyszłoroczne mistrzostwa i są wątpliwości, czy Max Verstappen będzie ścigał się u boku Alexandra Albona lub Pierre'a Gasly. Uważa się, że zespół może brać pod uwagę opcje spoza juniorskiego programu, jak Nico Hulkenberg czy Sergio Perez.

Jest kilka mocnych nazwisk na rynku - powiedział Christian Horner dla Movistar. Jednym z nich jest Nico Hulkenberg. Mimo to naszym priorytetem jest Alex. Częścią mojej pracy jest wiedzieć, jakie opcje są dostępne, jednakże jesteśmy zdeterminowani, by wspierać Alexa i wydobyć z niego potencjał.

Z kolei doradca Red Bulla - Helmut Marko, dodał, że na tym etapie sezonu nie zamierza finalizować składów kierowców w obu zespołach koncernu. Inni zawodnicy rozmawiają z nami, ale w tym okresie nie zamierzamy omawiać czegokolwiek. Albon jest naszym człowiekiem. Wiemy, że jest szybki kiedy wszystko układa się normalnie. Mamy nadzieję, że wszystkie rozważania wokół jego osoby ucichną. Tak długo jak Alex rozwija się i spełnia nasze oczekiwania, jest on naszym kandydatem.