Brown: McLaren może zaoferować Perezowi starty w IndyCar

Amerykanin potwierdził, że sponsorzy 30-latka musieliby opłacić trzeci bolid.
12.09.2009:55
Mateusz Szymkiewicz
486wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zak Brown potwierdził, że McLaren jest zainteresowany zatrudnieniem Sergio Pereza w serii IndyCar na sezon 2021.

Stajnia z Woking prowadzi za Oceanem dodatkowy program startów, współpracując ze Schmidt Peterson Racing. W ostatnich latach z zespołem do wyścigu Indianapolis 500 przystępował Fernando Alonso, natomiast przed tegorocznymi mistrzostwami ofertę startów otrzymał Nico Hulkenberg.

Obecnie bez posady na 2021 rok pozostaje Sergio Perez, z którego zespół Racing Point zdecydował się zrezygnować na rzecz Sebastiana Vettela. Jak ujawnił Zak Brown, jedną z opcji Meksykanina mogą być starty w IndyCar.

Szkoda, że Sergio stracił swoje miejsce, ponieważ z ich duetu, to on był tym lepiej spisującym się kierowcą - powiedział dyrektor McLaren Racing. Jak wszyscy wiemy, ojciec Sergio nie posiada zespołu, więc kiedy zdecydowali się zaprosić Vettela, jasne było, że zastąpi on Pereza. Moim zdaniem wyląduje on w Haasie lub Alfie Romeo. Mimo to jeżeli Sergio nagle stanie się zainteresowany IndyCar, będę gotowy omówić z nim tę możliwość, ponieważ to świetny kierowca.

Brown dodał, że McLaren nie planuje zmian w składzie kierowców w serii IndyCar, przez co sponsorzy Pereza musieliby sfinansować obsługę trzeciego samochodu. Musielibyśmy znaleźć budżet na trzeci samochód, więc podpisanie kontraktu już teraz nie wchodziłoby w grę. Mimo to biorąc pod uwagę wsparcie finansowe, jakie Sergio posiada od zawsze, wydaje mi się, że rozwiązanie byłoby bardzo szybkie do ustalenia.