Vasseur: Raikkonen jest pierwszym wyborem Alfy Romeo

Szef zespołu potwierdził, że na jego radarze są również juniorzy Ferrari.
12.09.2009:39
Mateusz Szymkiewicz
518wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Alfy Romeo - Frederic Vasseur, potwierdził, że Kimi Raikkonen jest pierwszym wyborem zespołu przed sezonem 2021.

Umowy Fina oraz jego partnera - Antonio Giovinazziego, wygasają z końcem tegorocznych mistrzostw. Tym samym z ekipą łączy się wielu kierowców, a przede wszystkim juniorów Ferrari startujących w Formule 2.

Frederic Vasseur przyznał, że współpraca jego ekipy z grupą Fiat-Chrysler nie dobiega końca i wkrótce będzie można spodziewać się na ten temat informacji. Rozmawiamy z Ferrari na temat rozszerzenia naszego partnerstwa. Wtedy będziemy również bliżej umowy z Alfą Romeo.

Z pewnością na rynku jest wielu dostępnych kierowców. Mamy kilku juniorów Ferrari, ale przede wszystkim chcemy wiedzieć co chce robić Kimi. Dopiero wtedy przyjrzymy się pozostałym opcjom. Nie znajdę nikogo bardziej doświadczonego od Kimiego. To przewaga, którą z pewnością będzie miał nad mniej doświadczonym partnerem - powiedział Francuz.

Antonio Giovinazzi pytany o swoją przyszłość w Alfie Romeo, przyznał, że nie doszło do żadnych ustaleń. Włoch podkreśla przy tym, że trudno o ocenę jego osiągów, jeżeli za partnera ma tak doświadczonego kierowcę. Z oceną moich występów pojawia się taki problem, że jestem porównywany do takiego mistrza jak Kimi. Korzyść z tego jest taka, że mogę uczyć się od niego dlaczego jest tak dobry w wyścigach.