Wolff: Transfer Vettela do Astona jest świetny dla Formuły 1

Austriak uważa, że sport odniósłby wielką stratę pozwalając 33-latkowi na odejście.
17.09.2010:55
Mateusz Szymkiewicz
1043wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff uważa, że transfer Sebastiana Vettela do Astona Martina jest świetny dla Formuły 1, a także dla niego jako udziałowca marki.

Przed Grand Prix Toskanii potwierdzono, że Niemiec pozostanie w stawce na kolejne lata jako kierowca Astona Martina. Brytyjski producent zaangażuje się w Formułę 1 na bazie Racing Point, co było jedną z pierwszych decyzji po zmianie struktury właścicielskiej. Pod koniec stycznia udziały Astona przejął Lawrence Stroll, natomiast kilka tygodni później mniejszościowy pakiet znalazł się pod kontrolą Toto Wolffa.

Austriak zapytany, co dla niego jako udziałowca producenta oznacza angaż Vettela, odpowiedział: Posiadam udziały w Astonie Martinie, więc z tej perspektywy to świetna wiadomość. Właściwie gdyby miał odejść z Formuły 1, to sport straciłby wielu kibiców w Niemczech, a jest to dla nas ważny rynek. Seb to drugi najbardziej utytułowany kierowca minionej dekady. Ważne jest, by utrzymać kogoś takiego i nie pozwolić mu na odejście z Formuły 1 w istotnym okresie. Poza tym wniesie on do Astona Martina gigantyczną wiedzę.