Brown: Sprzedaż fabryki to bardzo dobra decyzja McLarena

Stajnia z Woking zamierza pozyskać 350 milionów dolarów oraz długoterminową dzierżawę.
17.09.2010:36
Mateusz Szymkiewicz
2058wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zak Brown uważa, że McLaren podjął bardzo dobrą decyzję sprzedając fabrykę w Woking.

Brytyjska ekipa przed kilkoma dniami zdecydowała się na sprzedaż swojej placówki za 350 milionów dolarów, chcąc otrzymać od nowego właściciela długoterminową dzierżawę. Jak przyznał dyrektor McLaren Racing, decyzja ta umożliwi zabezpieczenie finansów całej Grupy, dementując przy tym, iż działalność zespołu Formuły 1 jest zagrożona.

Wydaje mi się, że większość firm na całym świecie nie posiada swoich nieruchomości. Są najemcami - powiedział Zak Brown. Rozmawiamy o dużych kwotach i nie jest to zbyt produktywne, kiedy wykorzystujesz je na własny biznes. Zdecydowaliśmy się na sprzedaż oraz długoterminową dzierżawę. Zainwestujemy te pieniądze w rozwój naszego biznesu. Nie jesteśmy z branży nieruchomości, jesteśmy zespołem wyścigowym oraz producentem samochodów, więc moim zdaniem to bardzo dobra decyzja.

Z perspektywy przepływów pieniężnych, idzie nam całkiem dobrze. Mamy pewien debet i teraz Paul Walsh [dyrektor wykonawczy] podejmuje decyzje, które mają umożliwić nam znalezienie się nad kreską. To co dzieje się w wyścigach nie ma wpływu na samochody drogowe i vice versa. Mimo to spodziewam się, że Covid-19 będzie miał swój wpływ na 2021 rok.