Wolff: Mercedes nie zmieni nazwy zespołu przed sezonem 2021

Austriak potwierdza jednak chęć zwiększenia ekspozycji marki AMG w F1.
11.10.2012:00
Nataniel Piórkowski
616wyświetlenia


Team Mercedesa nie zmieni nazwy przed sezonem 2021 - potwierdził Toto Wolff.

W ubiegłym tygodniu niemiecki koncern ogłosił zintensyfikowanie działań związanych z zespołem Formuły 1 w celu promowania marki AMG.

Wolff - szef działu sportów motorowych Mercedesa - zaznaczył jednak, iż nie oznacza to wcale, że stajnia z Brackley będzie od kolejnego sezonu rywalizowała w serii Grand Prix jako AMG.

Wyścigi są zapisane w DNA Mercedesa. Pierwszy Mercedes był w końcu samochodem wyścigowym. Obecnie budujemy zarówno samochody drogowe jak i wyścigowe.

Nowa strategia zakłada zapewnienie naszym sub-markom szerszej platformy marketingowej. Mowa tu o AMG, EQ i Maybachu. Myślę, że to dobrze, iż każdy z tych brandów ma swój wyjątkowy charakter.

AMG to marka reprezentująca obszar wysokich osiągów a bolidy F1 znajdują się właśnie w tej kategorii. Nazwa Mercedesa nie zniknie z Formuły 1. Wręcz przeciwnie - zawsze będzie to Mercedes. Bolid zawsze będzie Mercedesem. Nazwa zespołu zawsze będzie brzmieć Mercedes. Wszyscy jesteśmy ludźmi Mercedesa.

Oprócz tego jesteśmy także ludźmi AMG. Reprezentujemy AMG jako markę wysokich osiągów i chcemy zwiększyć jej dostrzegalność. Pomiędzy naszymi formami istnieje transfer technologii. Po prostu pragniemy zapewnić większą ekspozycję marketingową i podkreślić znaczenie transferu technologii, który ma obecnie miejsce pomiędzy AMG i zespołem Mercedesa w Formule 1.