Szafnauer: Vettel rozkwitnie po odejściu z Ferrari

Szef Racing Point uważa, że atmosfera w jego zespole będzie sprzyjała odbudowie Niemca.
12.10.2009:28
Mateusz Szymkiewicz
1593wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer uważa, że Sebastian Vettel rozkwitnie po odejściu z Ferrari z końcem sezonu 2020.

Niemiec przechodzi przez skomplikowane mistrzostwa, w których zajmuje dopiero trzynaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem siedemnastu punktów. Ponadto jeszcze przed startem rywalizacji kierowca dowiedział się, iż jego wygasający kontrakt z Ferrari nie zostanie przedłużony.

Mimo to 33-latek zdołał zabezpieczyć swoją przyszłość w Formule 1 podpisując kontrakt z Racing Point, które od sezonu 2021 będzie rywalizowało pod identyfikacją Astona Martina. Zdaniem szefa ekipy - Otmara Szafnauera, zupełnie nowe środowisko będzie miało pozytywny wpływ na postawę Vettela.

W naszym zespole wszyscy idziemy w jednym kierunku i mamy dobrą atmosferę podczas pracy. Jest to kultura, w której nikt nie obwinia się za błędy - powiedział Amerykanin dla Sport1. Seb polubi to i jestem przekonany, że rozkwitnie. Nie wierzę, że 33-letni kierowca zapomina w ciągu nocy jak prowadzić bolid Formuły 1. Tu musi chodzić o coś innego. Pomożemy mu odzyskać cechy, dzięki którym był mistrzem świata. On w zamian wskaże nam kierunek, w którym powinniśmy zmierzać z rozwojem zespołu oraz samochodu. Co takiego innego robią w Ferrari oraz Red Bullu? To będzie istotne przy stawianiu następnego kroku.