Tsunoda coraz bliżej przyszłorocznej posady w AlphaTauri?

Helmut Marko stwierdził także, iż Red Bull może skorzystać z usług Pereza lub Hulkenberga.
20.10.2018:55
Maciej Wróbel
652wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zdradził, że Yuki Tsunoda znajduje się na dobrej drodze, by zostać etatowym kierowcą AlphaTauri w sezonie 2021.

20-letni Japończyk aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Formuły 2 i od kilku miesięcy jest łączony z posadą w AlphaTauri, gdzie miałby zająć miejsce Daniiła Kwiata. W ubiegłym tygodniu stajnia z Faenzy potwierdziła również udział Tsunody w testach na Imoli, które będą miały miejsce niedługo po Grand Prix Emilii-Romanii.

Helmut Marko w rozmowie ze Sky Deutschland stwierdził wprost, że jedynym juniorem Red Bulla gotowym w tej chwili na awans do Formuły 1 jest właśnie Tsunoda. Mamy tylko jednego kandydata i jest nim Yuki Tsunoda - powiedział Austriak. On powinien ścigać się dla AlphaTauri. Wszystko, co musi jeszcze zrobić, to zdobyć brakujące punkty potrzebne do uzyskania superlicencji.

Zapytany o kwestię obsady drugiego fotela w głównej ekipie Red Bulla, Marko po raz kolejny podkreślił, że pierwszym wyborem pozostaje Alex Albon. Taj, by jednak pozostać w stajni z Milton Keynes, musi zdaniem 77-latka kontynuować rozwój i poczynić kolejne postępy.

W szybkich zakrętach jeździ już na poziomie Verstappena. Jest tylko kilka innych obszarów, w których traci więcej czasu. Jeśli jednak nie wiesz gdzie, ani kiedy się one znajdują, pojawia się pewna doza niepewności, na którą nie możemy sobie pozwolić, jeśli mamy walczyć o tytuł. Jeśli Albon nie sprosta oczekiwaniom, będziemy musieli się rozejrzeć poza zespołem i wtedy do gry wkraczają Perez i Hulkenberg - dodał Marko.