Mercedes wymienił elektronikę sterującą w obu samochodach

Niemiecki zespół zrezygnuje również z DAS w treningach do GP Portugalii.
23.10.2000:01
Michał Bielicki
915wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes wymienił elektronikę sterującą w jednostkach napędowych obu bolidów. Decyzję podjęto po tym, jak Valtteri Bottas doświadczył awarii przed dwoma tygodniami podczas wyścigu o Grand Prix Eifelu.

Początkowo niemiecki zespół podejrzewał, że usterka powiązana była z MGU-H, jednak na początku tego tygodnia potwierdzono, że problem leżał po stronie elektroniki. W rezultacie, Bottas i Hamilton otrzymają nowe części, by zapobiec podobnej sytuacji.

Przyczyna awarii z Niemiec została wykryta w uszkodzonym komponencie elektroniki sterującej - powiedział rzecznik prasowy Mercedesa w czwartkowy wieczór. Obaj kierowcy dostaną nowe moduły na ten weekend, dokonaliśmy też zmian w kalibracji, żeby uniknąć powtórki. To dopiero drugi zestaw dla obu zawodników, więc mieścimy się w limitach dozwolonych na sezon.

Na ten moment nie wiadomo jednak czy awaria wymusi wymianę elektroniki we wszystkich silnikach Mercedesa, wliczając w to bolidy Racing Point i Williamsa.

Dodatkowo niemiecki zespół podczas treningów przed Grand Prix Portugalii ma zamiar testować swoje samochody bez zamontowanego systemu DAS. Będzie ich to pierwszy krok do zrozumienia konsekwencji, jakie przyniesie zakazanie tego rozwiązania w sezonie 2021.