AlphaTauri zapowiada udział Tsunody w sesji treningowej

Japończyk prawdopodobnie otrzyma szansę na Istanbul Park lub Yas Marina.
23.10.2016:37
Mateusz Szymkiewicz
333wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef AlphaTauri - Franz Tost, zapowiada udział Yukiego Tsunody podczas jednego z tegorocznych piątkowych treningów.

Japończyk startuje w Formule 2, gdzie znajduje się na trzecim miejscu w klasyfikacji. Protegowany Hondy oraz Red Bulla jest łączony z przyszłoroczną posadą w AlphaTauri, gdzie miałby zastąpić Daniiła Kwiata.

Stajnia z Faenzy już zapowiedziała prywatne testy Tsunody na torze Imola w samochodzie z 2018 roku, a także w sesji dla młodych kierowców po Grand Prix Abu Zabi. Teraz natomiast AlphaTauri deklaruje, że 20-latek może pojawić się w jednym z piątkowych treningów. Ze względu na kolizje terminów z F2, prawdopodobnie kierowca otrzyma szansę na tureckim Istanbul Park lub na Yas Marina.

Przyszłoroczny skład kierowców nie został jeszcze wybrany - powiedział Franz Tost, szef AlphaTauri. Program Yukiego jest następujący: w ubiegłym tygodniu był w naszej fabryce na przymiarce fotela, ponieważ po wyścigu na Imoli przejedzie 300 kilometrów w trakcie testu. Być może, ale jeszcze ostatecznie nie zadecydowaliśmy, weźmie udział w pierwszym treningu.

Czekają go jeszcze dwa wyścigi w F2, a potem zobaczymy, na której pozycji ukończył mistrzostwa, by móc odnieść się do kwestii superlicencji. Na koniec będzie go czekał test młodych kierowców w Abu Zabi, a Red Bull podejmie decyzję o składzie kierowców w AlphaTauri na 2021 rok.