Perez: Red Bull jest moją opcją na sezon 2021

Meksykanin podkreśla jednak, że jest otwarty na każdy zespół bez potwierdzonego składu.
30.10.2015:04
Mateusz Szymkiewicz
1075wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez potwierdził, że zespół Red Bulla jest jego opcją na sezon 2021.

Meksykanin po rozwiązaniu kontraktu z Racing Point pozostaje bez posady na przyszłoroczne mistrzostwa. Najczęściej łączono 30-latka z angażem w Haasie oraz Williamsie, jednakże wszystko wskazuje na to, iż obie opcje są już poza zasięgiem kierowcy.

Ostatnią szansą Pereza na pozostanie w Formule 1 ma być Red Bull, który rozważa zastąpienie Alexandra Albona kierowcą spoza juniorskiego programu. Niewykluczone, że stajnia z Milton Keynes ogłosi nowego partnera Maksa Verstappena jeszcze przed Grand Prix Turcji.

Ośmiokrotny zdobywca miejsca na podium zapytany, czy starty dla austriackiej ekipy są dla niego opcją na sezon 2021, odpowiedział: W tym momencie nie wykluczam ich. Dopóki nie potwierdzą swojego składu są dla mnie opcją, podobnie jak każdy inny zespół bez ogłoszonych kierowców. Czas ucieka i jest coraz mniej szans na to, by pozostać w przyszłorocznej stawce. Jest pewien moment, kiedy czekasz i pozwalasz sobie na związane z tym ryzyko, a potem patrzysz co się dzieje. Sezon zbliża się ku końcowi, więc istotne jest dla zespołów i kierowców, by wiedzieć co się wydarzy. Rozglądam się za wszystkimi opcjami, ale nie mogę zbyt długo czekać.

Perez zapytany również, czy byłby gotowy zaakceptować rolę kierowcy numer dwa u boku Verstappena, dodał: Nie myślałem o tym szczegółowo. Kwestia tego, czy jest się drugim kierowcą rozstrzyga się na torze. Byłbym zaskoczony, gdyby był jakiś zespół, który od razu mianowałby kogoś drugim zawodnikiem. Byłoby to dla mnie zaskoczenie, ale jednocześnie nie wiem jak to działa w Red Bullu.