Roberts: Russell i Latifi będą kierowcami Williamsa w sezonie 2021

Aktualny szef stajni z Grove przeprosił za zamieszanie, które wywołał wystąpieniem z Portugalii.
30.10.2013:32
Mateusz Szymkiewicz
1321wyświetlenia
Embed from Getty Images

Simon Roberts, który pełni obowiązki szefa Williamsa, potwierdził, że kierowcami zespołu w sezonie 2021 pozostaną George Russell oraz Nicholas Latifi.

Od kilku tygodni spekulowano, że angaż w stajni z Grove może otrzymać Sergio Perez. Meksykanin dysponujący lukratywnym wsparciem sponsorów pozbawiony jest posady w Formule 1 na 2021 rok i uważano, że może przejąć posadę George'a Russella. Brytyjczyk posiada ważny kontrakt i w Portugalii szef zespołu nie chciał potwierdzić, czy będzie go respektował.

Mimo to Simon Roberts na konferencji prasowej przed weekendem na Imoli oficjalnie ogłosił, że George Russell oraz Nicholas Latifi będą kierowcami Williamsa w sezonie 2021. W ubiegłym tygodniu prawdopodobnie wywołałem trochę zamieszania. Tak naprawdę nie chcieliśmy komentować pozycji naszych kierowców. Tak jak już mówił George, Claire [Williams] dokonała potwierdzenia na początku sezonu. Nic się nie zmieniło w kwestii naszych kierowców na ten i na następny rok. Jesteśmy szczęśliwi i nie możemy doczekać się dalszej współpracy.

Z kolei George Russell dodał, że na przestrzeni ostatnich tygodni jego pozycja w stajni z Grove nie uległa zmianie. Zostałem potwierdzony już na początkowym etapie. Oczywiście, było wiele spekulacji, a na rynku jest obecnych wielu dobrych kierowców, jednakże utrzymam miejsce w Williamsie na 2021 rok. Tylko tyle mam do powiedzenia.